Про квести

Квести: відкриваємо скарби України

Квест - це освітня гра на місцевості, яка поєднує в собі елементи веселощів та навчання, пошуку скарбів та радості від вивченого!

Квести: відкриваємо скарби України (з англ. quest - завдання, загадка) - це ігри на місцевості, засновані на пошуках скарбів. Вони не вимагають пристосувань або маркування місцевості, тому, на відміну від гри переслідування або міських ігор, у них можна грати практично в будь-який час. Основу гри складає похід по квест-маршруту на визначеній місцевості. Все, що вам потрібно, щоб весело провести час - це буклет з квестом. Буклети доступні у вибраних пунктах туристичної інформації або у вигляді файлу для завантаження з веб-сайту questy.org.ua. Читаючи віршовані підказки, учасник стежить за пошуками і дізнається секрети місця. Наприкінці дороги дослідники знайдуть «скарб» - останній контейнер з пам’ятним штампом та Книгою пошуків. Відбиток штампу та запис у Книзі підтверджують проходження маршруту.

Чому квести?

Життя - це подорож, і відчуття подорожі полягає в постійному відкритті та нових поглядах на те, що нас оточує. Справжнє відкриття - а не його імітація перед екраном комп’ютера в темній кімнаті. Скільки молодих людей зараз проводять свій вільний час без фізичних вправ, сонця, свіжого повітря, втягуються в ігри, які не розвивають їх фізично і не приносять вам справжнього задоволення у досягненні вашої мети?

Ми створили квести, ігри на місцевості, щоб подарувати людям скарби, які є пригодами. Вони завжди доступні та безкоштовні. Ми хотіли, щоб вони під час гри відкривали найцінніші скарби, приховані навколишнім світом. Спадщина поколінь, безцінні твори природи та людських рук, знання яких справді збагачує. І що все це повинно мати привабливу форму, щоб втягнути їх у ту пригоду, за якою автори найцікавіших історій слідують інтуїтивно - де таємничі вірші у віршах змушують головного героя довести, що він гідний таємниці.

Ми не були першими. Творцем квестової методології є Стівен Глазер зі США. Questy був перейнятий в Україну з Польщі завдяки Фонду «Карта пристрастей» (Fundacja Mapa Pasji), який реалізує загальнодержавну програму «Квести - експедиції першовідкривачів» («Questy - Wyprawy Odkrywców» www.questy.org.pl), яка включає понад 500 таких маршрутів. Квест-програма «Квести: відкриваємо скарби України» в Україні базується на польському досвіді та реалізується у партнерстві з Фондом «Карта пристрастей».

Квест-майстерні із створення квестів із місцевими громадами

Ми створюємо квести найчастіше разом з місцевими громадами - як молодими людьми, дорослими, так і людьми похилого віку. Учасники семінару діляться своїми знаннями про певне місце, спільно розробляють маршрут квесту, створюють підказки з римуванням, загадки, малюнки та печатку. Водночас вони відкривають нову інформацію про своє місто, але також і свої таланти. Завдяки своїй прихильності вони також стають послами створеної гри.

Квест-майстерні із створення квестів

Значення квесту для громади

  • Інноваційний метод дослідження історичної спадщини рідного краю
  • Форма навчання
  • Об'єднавчий аспект
  • Сприяє туристичній привабливості краю
  • Цікава форма проведення дозвілля
  • Доступність (у будь-який час)
  • Економічна доступність
  • Різновікова можливість
  • Сприяє розвитку особистості

Радіопередачі ТРК "Сокаль"

Травень - 11-15 травня 2021
Липень - 16 липня - ІІ захід 2021
Вересень - 8 вересня - Завершення 2021

Передачі готувала журналіст Наталка Новацька.