«Квести – відкриваємо скарби України»

Відкриття скарбів культурної спадщини Сокальщини

Цілі проекту

Ціль 1.
Популяризація в Західній Україні методології створення квестів як привабливого способу регіональної освіти та популяризація для туристів місцевої культурної та природної спадщини.

Ціль 2.
Популяризація культурної спадщини Сокальщини серед українців та поляків, надаючи їм привабливу пропозицію "відкривати скарби" у формі квестів.

Ціль 3.
Діалог між адміністрацією та місцевою громадою щодо напрямків розвитку туризму на Сокальщині на найближчі роки.

questy відкриваємо скарби України

Загальна інформація

 • Лідер проекту: Fundacja Mapa Pasji
 • Партнери: громадська організація «Освітній Ресурсний Центр», Сокальська Мала академія наук учнівської молоді
 • Джерело фінансування:
  Програма RITA - «Зміни в регіоні»і, що фінансується Польсько-американським фондом свободи і реалізує фонд «Освіта для демократії»
 • Розмір фінансової допомоги: 60 000 PLN
 • Період реалізації: I - IX 2021

Презентація проекту PDF

Fundacja Mapa Pasji

Фонд «Карта пристрастей» (Fundacja Mapa Pasji) був створений у 2016 році в Польщі. Його місія - відкриття таємниць місць - і пристрастей їхніх мешканців.

Fundacja Mapa Pasji

Основні сфери діяльності:

 1. (QUESTY – Wyprawy Odkrywców) - це немарковані стежки, які можуть бути обрані для відкриття місцевої історії, культури та природи та вирішення загадок, захованих у римовані підказки; він працює близько 500 (www.questy.org.pl);

 2. Громадянський діалог, який означає регулярне спілкування та співробітництво між органами місцевого самоврядування на різних рівнях та між ними, а також мешканцями міст, селищ та сіл (громадські консультації, проектування громадських просторів, правління старших громадян чи молодших громадян);

 3. Культурна спадщина місць, які ми захищаємо, документуємо та просуваємо на регіональному та національному рівнях.

сфери діяльності Фонду «Карта пристрастей»

www.mapapasji.pl

Громадська організація «Освітній ресурсний центр»

Офіційно зареєстрована у квітні 1998 року.

«Освітній ресурсний центр» є регіональною громадською організацією, створеною для підтримки і сприяння розвитку гуманітарного співробітництва та ефективного впровадження актуальних ініціатив в сфері освіти та культури, підтримки громадських організацій, інших недержавних та самоврядних структур та інституцій просвітницького напрямку.

Діяльність поширюється на територію Західного регіону України.

ГО «Освітній ресурсний центр»

Місія

Утвердження ідей гуманізму і демократії, сприяння становленню і розвитку громадянського суспільства шляхом підтримки розвитку освіти, сприяння розвитку громадських організацій, рухів, фондів, інших недержавних та самоврядних структур та інституцій просвітницького напрямку, сприяння розвитку, становленню та поширенню освітніх ініціатив.

діяльність ГО «Освітній ресурсний центр»

orc.org.ua

Сокальська Мала академія наук учнівської молоді

Сокальська Мала академія наук учнівської молоді – позашкільний навчальний заклад дослідницько-експериментального напрямку для обдарованих дітей.

Працює з 2004 року. Розпочинав історію та закладав традиції МАН перший директор Каспрук Іван Григорович. Щороку тут навчається 350–450 учнів з шкіл Сокальської та інших територіальних громад. Для організації занять залучені 12 кращих вчителів району, налагоджена робота з науковцями вищих навчальних закладів міста Львова.

Слухачі МАН є переможцями й призерами Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Однією з провідних є секція історичного краєзнавства. Учні досліджують проблеми рідного краю, власного родоводу, беруть участь у фольклорних та етнографічних експедиціях.

Налагоджена співпраця з унікальним музеєм «Людина. Земля. Всесвіт» та історико-краєзнавчим музеєм «Сокальщина».
Впродовж останніх років учні досліджували проблеми збереження архітектурних пам'яток Сокальщини (палац Лянцкоронських у Тартакові, Белзькі святині, Варязький замок, Костел бернардинів у Сокалі, палац Потоцьких у Червонограді. Розроблено туристичний маршрут і створено проект «Шляхами землі Сокальської».

У рамках реалізації проекту розроблено 5 квестів:

 • У Белзі – «Белз: стежками трьох народів».
 • У Червонограді – «Кристини крізь століття».
 • У Тартакові – «Тартаківська перлина».
 • У Сокалі – «Прогулянка з Андреєм Шептицьким» та «До вершин науки з Ігорем Богачевським»

mansokal.klasna.com
Сокальська-МАН