Польсько-український проєкт «Квести – відкриваємо скарби України»
Ділимося досвідом
20-23.09.2022 р. в Сокальській Малій академії наук учнівської молоді імені Ігоря Богачевського у рамках українсько-польського проєкту «Квести – відкриваємо скарби України» проходив тренінг для аніматорів квестів з 7 областей України. Проєкт співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».
До Сокаля приїхали ініціативні, творчі, креативні представники громад Чернігівської, Волинської, Івано-Франківської, Вінницької, Харківської, Тернопільської, Львівської областей.
Тренінг проводив Кшиштоф Флорис (Краків). Переклад забезпечував Микола Білик (Запоріжжя). Співорганізаторами виступили: ГО «Освітній ресурсний центр» (Ігор Каспрук) та КЗ «Сокальська МАНУМ імені Ігоря Богачевського» (Світлана Мусій).
Гостей, котрі приїхали до Сокаля, вітали: Руслана Антонюк, начальник відділу освіти, культури, туризму та релігій Червоноградської РДА, Володимир Огінський, заступник Сокальського міського голови, Леся Ковалишин, начальник відділу освіти, молоді та спорту Сокальської міської ради, Галина Дробиняк, голова об"єднаної територіальної організації профспілки працівників освіти Сокальської, Белзької, Великомостівської міських територіальних громад, Любов Пузич, редактор часопису "Голос з-над Бугу", а в Червонограді - Галина Лобащук, головний спеціаліст з питань виховної роботи і позашкільної освіти відділу освіти Червоноградської міської ради, Наталія Дашковська, директор Будинку дитячої та юнацької творчості та Марія Кузик, методист БДЮТ м. Червонограда.
Учасники тренінгу опанували методику організації квестів, пройшли квести «Прогулянка з Андреєм Шептицьким» та «До вершин науки з Ігорем Богачевським» у Сокалі та «Подорож Кристини крізь століття» у Червонограді. Під час практичної роботи постав новий квест у Сокалі - «Сакральні перлини Сокаля».
Незабутні враження від проведеного заходу на Сокальщині та нові знання повезли зі собою аніматори квестів. Саме їм належить популяризувати багаті скарби рідного краю у цікавій формі квесту. Сподіваємося, що незабаром постане центр загальнонаціональної освітньо-туристичної мережі вуличних квестів, які є безкоштовними, доступними у будь-яку пору року для людей різного віку, а також сприяють згуртуванню громади, презентації історико-культурної спадщини України.