Підсумкова зустріч проєкту "Квести: відкриваємо скарби України"
20-21 вересня відбулась підсумкова зустріч аніматорів квестів міжнародного проєкту «Квести: відкриваємо скарби України». Два роки тому розпочався польсько-український проект у місті Сокалі з ініціативи голови ради Сокальської Малої академії наук учнівської молоді імені Ігоря Богачевского Ігоря Каспрука. Тоді тренери з Польщі Анна Яржебска і Кшиштоф Фльорис провели тренінги та навчальні семінари з організації квестів для учнів і вчителів МАН, а також Червонограда, Белза, Тартакова. У результаті роботи створено квести у цих 4 локаціях. Вони пов'язані з історико-культурною спадщиною рідного краю.
Минулого року Сокаль приймав представників з 8 областей України, які опанували методику створення квестів. При підтримці і допомозі нашого партнера Миколи Білика (м. Запоріжжя), Ігоря Каспрука, колег з Польщі, квести організовано і протестовано місцевими жителями в Івано-Франківську, Любечі, Кременці, Збаражі, Луцьку, Поромові, Харкові, Тупичеві, Хмільнику, Жовкві, Золочеві, Тульчині.
Підсумкова зустріч проходила в конференційній залі музею Митрополита Андрея Шептицького (м.Львів, вулиця Кривоноса, 1). Аніматори презентували квести, створені у рамках проєкту, обмінювалися досвідом, аналізували плюси і мінуси роботи на локаціях.
Незабутні враження залишилися від екскурсій Львовом з елементами безбар’єрності, які провів Андрій Мацелюх (Львівська Асоціація Розвитку Туризму), та відвідування музею Андрея Шептицького, де познайомилися з отцем Севастіяном (Степан Дмитрух), котрий є настоятелем Церкви і директором музею, і багато довідалися про Андрея Шептицького від п. Олега.
Другого дня Кшиштоф Фльорис презентував дієві практики функціонування мережі квестів у Польщі. Учасники зустрічі працювали над правилами роботи Української квест-мережі, розробкою шляхів співпраці для розвитку мережі квестів в Україні.
Результатом роботи став статут та урочисте підписання декларації про співпрацю членів мережі квестів в Україні.
Ознайомитися з українськими квестами, створеними в рамках проєкту, можна тут: https://questy.org.ua/. Також мобільний додаток «Квести – Експедиції Дослідників» тепер доступний українською мовою. Дякую нашим захисникам за можливість працювати і розвиватися!